NIP

Home Nieuwskamer Internetconsultatie Wet BIG afgerond

Geschreven op:

Internetconsultatie Wet BIG afgerond

De openbare internetconsultatie van VWS over de wijziging van de Wet BIG in het kader van de nieuwe beroepenstructuur voor psychologen is afgerond, en heeft meer dan 1500 openbare reacties opgeleverd.

Het NIP heeft meegelezen op de openbare reacties. We willen de vele mensen en organisaties bedanken die zich positief hebben uitgelaten over de verbreding van de deskundigheidsomschrijving van de gezondheidzorgpsycholoog-generalist. Dit sterkt ons in onze visie over het kennisdomein van het toekomstige BIG-beroep. De gezondheidzorgpsycholoog-generalist is er immers voor kinderen, gezinnen, volwassenen en ouderen, gedurende de hele levensloop. Zij bevinden zich niet in een vacuüm, maar leven in de context van hun relaties, leefomgeving (gezin, school, werk en huisvesting) en de maatschappij.

We hebben ook de talloze kritische en negatieve reacties gelezen, soms enigszins gekleurd door aannames of belangen. In aantal van deze reacties lezen we grote zorgen. Zorgen die ernstig zijn en in veel gevallen veelomvattender dan de impact van de beroepenstructuur. Bijvoorbeeld op het gebied van arbeidsmarktperspectieven, continuïteit, toegankelijkheid en betaalbaarheid van zorg.
Deze reacties zijn waardevol, omdat ze duidelijk maken waar we als veld – hoe dan ook – nog verder met elkaar aan moeten werken. Denk aan de bekostiging van opleidingsplaatsen, de organisatie van zorg, de samenwerking tussen verschillende beroepsgroepen, het beter betrekken van brancheorganisaties (zoals het jeugddomein) en het aantrekkelijk houden van de zorg voor onze professionals.

Hoewel deze wetswijziging specifiek gaat over een vermindering van het aantal psychologische beroepen in de Wet BIG, is het NIP zich bewust van de zaken die daarmee samenhangen en de verantwoordelijkheid die we daar als beroepsvereniging in hebben. Daarom blijven we graag met elkaar in gesprek. Zowel met de partijen om ons heen, maar ook binnen onze vereniging.
Om al onze secties en kamers goed te kunnen bereiken zullen we hiervoor, net als tijdens de consultaties rond het Programma Beroepenstructuur, gebruik maken van onze klankbordgroep Opleidingen. Heb je vragen, opmerkingen of zorgen, laat dit dan (ook) weten aan het bestuur van de sectie(s) of kamer(s) waar je bij bent aangesloten.

We gaan als NIP en NVP vanzelfsprekend in gesprek met VWS over de uitkomsten van de internetconsultatie en de verdere uitwerking van de beroepenstructuur. We houden onze leden op de hoogte van de verdere ontwikkelingen via de nieuwsbrief Beroepenstructuur.

Cookies op NIP
Wij en derden gebruiken cookies op onze website. We gebruiken cookies voor statistische, voorkeur en marketing doeleinden. Google Analytics cookies zijn geanonimiseerd. Je kan je voorkeuren wijzigen door op ‘Verander opties’ te klikken. Door op ‘Accepteren’ te klikken accepteer je het gebruik van alle cookies zoals beschreven in ons privacy-statement.
Necessary
Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.
Preferences
Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.
Statistics
Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.
Marketing
Marketing cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user and thereby more valuable for publishers and third party advertisers.